Πέμπτη 13 Φεβρουαρίου 2014

Απόλλωνας-ΠΑΟΚ (0- 3 ΤΕΛΙΚΟ)

Η ώρα της σέντρας έφτασε στην Ριζούπολη. Ο ΠΑΟΚ που θα ξαναβρεθεί στο ίδιο γήπεδο και για τον αγώνα πρωταθλήματος, θέλει τη νίκη και την καλή εμφάνιση έτσι ώστε να σφραγίσει την πρόκριση και να διασκεδάσει τις άσχημες εντυπώσεις από τις κακές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα με αποκορύφωμα τον αγώνα της Λεωφόρου. Μέσα από αυτή την ανάρτηση θα ενημερώνεστε λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης με την ομάδα του ΠΑΟΚ στη σέντρα
Στα ματς που έχουν γίνει ήδη: Ατρόμητος-Ολυμπιακός 1-1, Ολυμπιακός Βόλου-Παναθηναϊκός 1-0 και Πανιώνιος-ΟΦΗ 1-2.
7' Τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης όπως είναι φυσικό είναι αναγνωριστικά
9' Οι περισσότερες κινήσεις τις πραγματοποιεί ο ΠΑΟΚ
10' Φάουλ για την ομάδα του Απόλλωνα έξω από τη μεγάλη περιοχή
11' Ο Κουκ την εκτέλεση με το αριστερό, η μπάλα πάνω από την οριζόντιο δοκό
13' Άστοχο σουτ του Χούσεν
20' Πρώτη καλή φάση για τον ΠΑΟΚ με τον Λούκας να σουτάρει έξω από τη μεγάλη περιοχή. Η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ
25' Συρτό σουτ του Νάτχο ο Γκόμες πέφτει και μπλοκάρει την μπάλα
28' 43%-57% η κατοχή της μπάλας
31' Λάθος της άμυνας του ΠΑΟΚ και σε θέση οφσάιτ ο Μπάρκογλου
31΄κίτρινη κάρτα στον Κάτσε
32' Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Κλάους να σουτάρει ανενόχλητος αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ
33' Δύσκολη απόκρουση του Γλύκου μετά από σουτ του Κουκ
35' Κεφαλιά του Παπαζαχαρία η μπάλα ελάχιστα άουτ
37' Άλλο ένα σουτ από τον Ολίσε ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα πέφτει και παραχωρεί κόρνερ
38' Κίτρινη κάρτα στον Σπυρόπουλο
41' Καλό και δυνατό σουτ του Κάτσε η μπάλα άουτ
42' ΓΚΚΚΚΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ 0-1 Ο ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΣΚΟΡ ΜΕ ΔΥΝΑΤΟ ΣΟΥΤ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΛΑΟΥΣ

44' Άστοχο σουτ του Χούσεν η μπάλα άουτ
ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινάει με μια αλλαγή για την ομάδα του ΠΑΟΚ
46' Κουλούρης στην θέση του Κλάους
51' Απίστευτη φάση για τον ΠΑΟΚ. ΟΝάτχο βγάζει κάθετη μπαλιά στον Χούσεν αλλά δεν μπορεί να κρεμάσει τον τερματοφύλακα και έτσι το 0-1 παραμένει
54' ΓΓΓΓΓΓΓΓΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 0-2 ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΚΟΥΛΟΥΡΗ. Ο ΝΕΑΡΟΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΣΟΥΤ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΣΤΗΝ ΚΛΕΙΣΤΗ ΓΩΝΙΑ ΤΟΥ ΓΚΟΜΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕΤΗ ΜΠΑΛΙΑ ΤΟΥ ΝΑΤΧΟ
66' Σουτ του Χούσεν απομακρύνει ο Γκόμες
67' Φαρινόλα στην θέση του Μπάρκογλου
68' Τζαβέλλας στην θέση του Μαντούρο
68' Δημογιάννης στην θέση του Κόρμπου
69' Σελμανάι στην θέση του Τσιλιγρίρη
71' Στοχ στη θέση του Χούσεν
77' 37%-63% η κατοχή της μπάλας
80' Φάουλ για τον Απόλλωνα σε καλή θέση. Η μπάλα στο τοίχος και κόρνερ
84' Ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει αισθητά
90' ΓΚΚΚΚΚΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ 0-3. Ο ΝΑΤΧΟ ΒΖΑΓΕΙ ΚΑΘΕΤΗ ΣΤΟΝ ΣΤΟΧ. Ο ΓΚΟΜΕΣ ΔΙΩΧΝΕΙ ΑΛΛΑ Ο ΛΟΥΛΑΣ ΠΕΡΝΕΙ ΤΟ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ ΚΑΙ ΣΤΡΩΝΕΙ ΕΤΟΙΜΟ ΓΚΟΛ ΣΤΟΝ ΚΟΥΛΟΥΡΗ\
ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ Ο ΠΑΟΚ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΟΣΦΠ
Απόλλωνας Σμύρνης: Γκόμες, Παπαζαχαρίας, Δεληζήσης, Σόντερμπεργκ, Χατζηζήσης, Κόρμπος, Έγκον, Γκουέλα, Τσιλιγκίρης, Μπάρκογλου
Στον πάγκο οι: Γουμάγιας, Σταματόπουλος, Φαρινόλα, Μπέντας, Δημογιάννης, Σελμανάι
ΠΑΟΚ: Γλύκος, Κίτσιου, Ινσουαράλδε, Μαντούρο, Σπυρόπουλος, Κάτσε, Νάτχο, Ολίσε, Λούκας, Χούσεν, Αθανασιάδης
Στον πάγκο οι: Γκσπούρνινγκ, Τζαβέλλας, Σκόνδρας, Λάζαρ, Πόζογλου, Κουλούρης, Στοχ
Διαιτητής: Γεράσιμος Ντίτσιος
Βοηθοί: Σταυρουλάκης και Παστρουμάς.
Τέταρτος: Γεώργιος Σταθόπουλος