Κυριακή 2 Ιουνίου 2013

ΠΑΣ Γιάννινα - ΠΑΟΚ (1-2) ΤΕΛΙΚΟ

Τελευταία αγωνιστική του μίνι πρωταθλήματος και ο ΠΑΟΚ θα επιδιώξει τη νίκη και μαζί με το αποτέλεσμα στο ματς του Ατρομήτου με τον Αστέρα θα τον φέρει πρώτο στη βαθμολογία των playoff και στα προκριματικά του CL.
Το τελευταίο επίσημο παιχνίδι ξεκινάει με την ομάδα του ΠΑΟΚ στη σέντρα
3' Σουτ του Ολίσε δεν ανησυχεί ο Φεγκρούς
Η βαθμολογία:
Ατρόμητος: 10 ΠΑΟΚ: 10 Αστέρας Τρίπολης: 8 ΠΑΣ Γιάννινα: 7
6' Ο Φεγκρούς μπλοκάρει την μπαλιά του Κωνσταντινίδη
10' Εκτέλεση φάουλ από τον Ντε Βινσέντι η μπάλα καταλήγει άουτ
13' Ο Λίνο εκτελεί το φάουλ ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ διώχνει σε κόρνερ
21' Ο Γεωργίου βγάζει σέντρα στον Τσουκαλά το σουτ του όμως είναι άστοχο και καταλήγει άουτ
25' Δυνατό σουτ του Ίλιτς η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ
29' Ο Κωνσταντινίδης ανατρέπει τον Βίλα δέχεται την κίτρινη κάρτα και ο διαιτητής δείχνει πέναλτι
31' 1-0 Ο ΠΑΣ ΜΕ ΕΥΣΤΟΧΗ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΠΕΝΑΛΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΤΕ ΒΙΝΣΕΝΤΙ
32' Κίτρινη κάρα στον Κεϊτά
34' Σέντρα σουτ του Γεωργίου η μπάλα περνάει άουτ

Βαθμολογία τώρα:
Ατρόμητος 11
ΠΑΣ Γιάννινα 10
ΠΑΟΚ 10
Αστέρας Τρίπολης 9

37' Κάθετη μπαλιά του Κατσουράνη στον Καμαρά ο Φεγκρούς μπλοκάρει
38' Κίτρινη κάρτα στον Ντε Βινσέντι
*** 1 λεπτό των καθυστερήσεων
46' Σαλπιγγίδης στην θέση του Καμαρά και Κίτσιου στην θέση του Κωνσταντινίδη
50' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με την κάθετη μπαλιά του Κατσουράνη σουτ του Κλάους η μπάλα σε κόρνερ
52' Εκτέλεση φάουλ από τον Λίνο κερδίζει την κεφαλιά ο Κατσουράνης η μπάλα στα χέρια του τερματοφύλακα του ΠΑΣ
54' Κίτρινη κάρτα στον Κουμάλο
61' Σουτ του Τσουκαλά ο Χακόμπο παραχωρεί κόρνερ
62' Σουτ του Μιχαήλ η μπάλα άουτ
64' Κεφαλιά του Σάλπιγγίδη μετά από εκτέλεση φάουλ από τον Λίνο η μπάλα καταλήγει άουτ
68' Ο Κάτσε εκτελεί το φάουλ αλλά ο Φεγκρούς πέφτει στην κλειστή γωνία του και καθαρίζει την φάση
69' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 1-1 ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗ
72' Ο Φεγκρούς έχει τραυματιστεί και έχει σηκωθεί για ζέσταμα ο Μπαμπανιώτης

Η βαθμολογία αυτή τη στιγμή
Ατρόμητος 11 (8-5)
ΠΑΟΚ 11 (6-7)
Αστέρας Τρίπολης 9 (6-7)
ΠΑΣ Γιάννινα 8 (6-7)

74' ΓΚΚΚΚΚΚΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛ 1-2 ΜΕ ΣΙΛΝΤΕΦΛΕΝΤ
77' Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο
79'  Γεωργίου στην θέση του Γιάκου  και Ρουμπουλάκου στην θέση του Κεϊτά

ΠΑΟΚ 13
ΠΑΣ Γιάννινα 7

81' Σουτ του Ολίσε η μπάλα άουτ
83' Ο Ολίσε από το κέντρο της μεγάλης περιοχής σουτάρει με την μπάλα να βγαίνει άουτ
**** (85')Ο Αστέρας παίζει με δέκα αφού έχει αποβληθεί ο Σανκαρέ
86' Χαρίσης στην θέση του Βίλα
88' Κίτρινη κάρτα στον Σαλπιγγίδη
**** 3 τα λεπτά του extra χρόνου
92' Κατσικάς στην θέση του Ολίσε

ΠΑΣ Γιάννινα: Φεγκρούς, Ντάσιος, Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Κεϊτά, Μπέριος, Βίλα, Ντε Βινσέντι, Γεωργίου, Ίλιτς, Τζημόπουλος
Στον πάγκο οι: Μπαμπανιώτης, Ρουμπουλάκου, Γιάκος, Χαρίσης, Νάκος, Νικλητσιώτης, Οικονόμου
ΠΑΟΚ: Χακόμπο, Κωνσταντινίδης, Σίλντενφελντ, Κουμάλο, Λίνο, Κατσουράνης, Κάτσε, Ρομπέρ, Καμαρά, Ολίσε, Αθανασιάδης
Στον πάγκο οι: Γλύκος, Κατσικάς, Γεωργιάδης, Σαλπιγγίδης, Φωτάκης, Λόρενς, Κίτσιου
Διαιτητής: Σταύρος Μάνταλος
Α Βοηθός: Αντώνη Καρατζίκας
Β Βοηθός: Αθανάσιος Ταρανάς