Κυριακή 26 Μαΐου 2013

ΠΑΟΚ - Αστέρας (1-0) τελικό

Η ώρα της σέντρας έφτασε στην Τούμπα και ο Δικέφαλος θέλει να ντουμπλάρει τις νίκες του απέναντι στον Αστέρα και να γίνει το απόλυτο αφεντικό για την πρωτιά στα πλέι οφ. Μέσα από αυτή την ανάρτηση θα ενημερώνεστε λεπτός προς λεπτό για την εξέλιξη του αγώνα. Θυμίζουμε ότι στις 20:30 ο Ατρόμητος υποδέχεται τον ΠΑΣ στον αγώνα που ολοκληρώνει την 4η αγωνιστική των πλέι οφ
Ο αγώνας ξεκινάει με την ομάδα του Αστέρα στη σέντρα
4' Σέντρα του Λάζα κεφαλιά του Αθανασιάδη η μπάλα άουτ
5' Μεγάλη απόκρουση του Γλύκου μετά από τετ α τετ που είχε με τον Κάφα
7' Παράλληλη σέντρα του Ολίσε η μπαλιά του όμως ήταν δυνατή και περνάει πλάγιο
8' Γύρισμα του Κλάους και μπροστά από τον Βούκιτς ο Σανκαρέ διώχνει σε κόρνερ
9' Σέντρα σουτ του Ντε Μπλάσις διώχνει ο Λίνο
17' Μπαλιά του Βούκιτς στον Λίνο ο οποίος από πλάγια θέση σουτάρει με τον Φούλοπ να μπλοκάρει
20' Φάουλ για τον Αστέρα έξω από τη μεγάλη περιοχή.
22' Ο Ντε Μπλάσις εκτελεί το φάουλ η μπάλα περνάει πάνω από το τέρμα του Γλύκου
23' Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ
26' Σέντρα του Κάτσε ο Φούλοπ καθαρίζει την φάση
28' Σέντρα σουτ του Λίνο η μπάλα στην αγκαλιά του Φούλοπ
*** Ο Γεωργιάδης σηκώθηκε για προθέρμανση
32' Γιαλλούσης στην θέση του τραυματία Κοντοέ
36' Αντεπίθεση για την ομάδα του Αστέρα αλλά ο Κουμάλο με τάκλιν καθαρίζει την φάση
44' Κάθετη μπαλιά του Λίνο στον Ολίσε αλλά ο Κάκος σφυρίζει φάουλ
*** 1 το λεπτό των καθυστερήσεων
46' Το β ημίχρονο ξεκινάει χωρίς καμιά αλλαγή για τις δυο ομάδες
**** Σαλπιγγίδης, Γεωργιάδης και Σταφυλλίδης είναι στην προθέρμανση
51' Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε (10η κίτρινη κάρτα) για φάουλ στον Περόνε έξω από τη μεγάλη περιοχή του Γλύκου
53' Ο Κάφα εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει πάνω στο σώμα του Κατσουράνη
54' Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λάζαρ έστρωσε στον Βούκιτς το σουτ του όμως καταλήγει πάνω από την ορίζοντια δοκό του Αστέρα
55' Ράγιος στην θέση του Κάφα και Γεωργιάδης στη θέση του Βούκιτς (έφυγε για τα αποδυτήρια)
57' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ ΜΕ ΜΟΝΟΚΟΜΜΑΤΟ ΣΟΥΤ ΤΟΥ ΟΛΙΣΕ!!!!!!!!!!! και κίτρινη κάρτα γιατί έβγαλε την φανέλα του
60' Δυνατό σουτ του Ρομπέρ η μπάλα άουτ
70' Καλατζης στη θέση του Αλβάρεζ
74' Κίτρινη κάρτα στον Κατσουράνη
77' Κίτρινη κάρτα στον Λάζαρ (7η κάρτα)
80' Σταφυλλίδης στη θέση του Λίνο
82' Ωραία προσπάθεια από τον Ολίσε που θα κάνει το σουτ και με τον Φούλοπ να αποκρούει δύσκολα
85' Σουτ του Λάζαρ η μπάλα περνάει άουτ
86' Λόρενς στη θέση του Λάζαρ
88' Κόκκινη κάρτα στον Κάτσε και φάουλ για τον Αστέρα έξω από την μεγάλη περιοχή του Γλύκου
*** 4 τα λεπτά των καθυστερήσεων
93' Σουτ του ρομπέρ αποκρούει ο Φούλοπ

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Αποστολόπουλος, Βούκιτς, Ρομπέρ, Λίνο, Λάζαρ, Κάτσε, Κατσουράνης, Κουμάλο, Αθανασιάδης, Ολίσε
Στον πάγκο οι: Χακόμπο, Σταφυλλίδης, Γεωργιάδης, Σαλπιγγίδης, Φψτάκης, Λόρενς, Ιντζίδης
Αστέρας: Φούλοπ, Ουσέρο, Περόνε, Τσαμπούρης, Αλβάρεζ, Κάφα, Σανκαρέ, Ναβάρο, Κουρμπέλης, Ντε Μπλάσις, Κοντοές
Στον πάγκο οι: Μπαντής, Σέτι, Ράγιος, Ουρτάδο, Κάστελς, Γιαλλούσης, Καλατζής
Διαιτής: Κάκος
Α Βοηθός: Μαγιάννης
Β Βοηθός: Δημητριάδης